Taśma maskująca malarska

Poza taśmami ostrzegawczymi czy izolacyjnymi, oferta naszego sklepu obejmuje najwyższej jakości taśmy maskujące, przeznaczone do maskowania powierzchni w procesach lakierowania proszkowego, elektro-powlekania, galwanizacji i anodyzowania. Są to w głównej mierze produkty poliestrowe, a także poliamidowe (kaptonowe), które stanowią niezastąpione rozwiązania do zabezpieczania wrażliwych podzespołów (złącza, układy scalone, gniazda, itp.). Taśma kaptonowa znajdzie zastosowanie w serwisach telefonów komórkowych, notebooków, a także wielu innych urządzeń mobilnych, w których zachodzi konieczność ochrony elementów przed przegrzaniem lub uszkodzeniem w trakcie lutowania. W asortymencie posiadamy również papierowe taśmy malarskie z klejem akrylowym typu fine-line, idealne do maskowania podczas malowania i precyzyjnego odcinania kolorów. Taśma papierowa malarska może być stosowana zarówno w branży budowlanej, jak i motoryzacyjnej. Każda dostępna w naszym sklepie taśma maskująca jest odporna na rozerwanie i nie kurczy się pod wpływem działania wysokiej temperatury.

Ilość produktów: 12.

Sortowanie

Wybierz odpowiedni rodzaj taśmy maskującej malarskiej

Taśmy maskujące stanowią produkty przeznaczone przede wszystkim do ochrony podłoża w trakcie malowania oraz dekorowania. Posiadają specyficzne właściwości i zostały opracowane do zadań specjalnych. Większość papierowych taśm malarskich można bez trudu odrywać ręką. Wyroby te nie pozostawiają resztek kleju na powierzchni i nie uszkadzają jej.

W naszej ofercie można znaleźć następujące rodzaje taśm malarskich:

 • papierowe, wykonane z nośnika papierowego oraz kleju akrylowego – taśma papierowa malarska doskonale sprawdzi się do maskowania ścian i podłóg podczas malowania, ale znajdzie zastosowanie również podczas profesjonalnych prac malarskich w lakierniach samochodowych;
 • poliestrowe, przeznaczone do maskowania powierzchni w procesach lakierowania proszkowego, anodyzowania, galwanizowania oraz elektro-powlekania – poliestrowa taśma maskująca jest odporna na rozerwanie i nie kurczy się pod wpływem działania wysokiej temperatury;
 • poliamidowe, które są nazywane także taśmami kaptonowymi, niezastąpione w serwisach laptopów, telefonów komórkowych i innych urządzeń mobilnych do zabezpieczania elementów przed przegrzaniem – taśma kaptonowa wyróżnia się bardzo dobrą odpornością na chemikalia i wysokie temperatury.

Przykładowe zastosowanie taśm malarskich

 • zabezpieczenie podłoża przed zabrudzeniem podczas malowania,
 • ochrona powierzchni przed uszkodzeniem,
 • malowanie konturów,
 • maskowanie złączy, układów scalonych i gniazd podczas lutowania.

Symbole, z którymi można zetknąć się kupując taśmy maskujące

 • TM – taśma maskująca do prac malarskich i tynkarskich,
 • TMK – taśma maskująca do krzywizn,
 • TMW – taśma maskująca do zastosowań w przemyśle samochodowym,
 • TMS – taśma maskująca siedmiodniowa,
 • TB – taśma maskująca poliestrowa, polecana przy malowaniu proszkowym,
 • KB – taśma maskująca poliamidowa,
 • CMC 10617 – taśma jednostronnie klejąca do powierzchni silikonowanych,
 • ALC – taśma maskująca aluminiowa,
 • CMC 84150 – elektroizolacyjna taśma maskująca z włókna szklanego.

Taśma maskująca powinna się znaleźć na wyposażeniu każdego domowego (i nie tylko) majsterkowicza, który rzadziej lub częściej zajmuje się malowaniem bądź lakierowaniem dowolnych powierzchni. Nakładając ją na opracowywany element, można skutecznie zakryć pozostałą przestrzeń, tak aby choćby przez przypadek nie została zaplamiona innym kolorem. To ważne, aby do pokrywania powierzchni nową barwą lub podczas odświeżania obecnej zastosować odpowiednią taśmę, ponieważ wybór niewłaściwego produktu może przyczynić się do zniszczenia malowanego bądź lakierowanego materiału.

Ryzyko zniszczenia powierzchni pokrywanej farbą, lakierem bądź inną substancją powłokotwórczą pojawia się w sytuacji, gdy stosuje się nieprawidłowo dobrane zabezpieczenie. Po odklejeniu nieodpowiednia taśma malarska może bowiem pozostawiać trwałe ślady na elementach, do których się ją przykleiło, podczas gdy dostępne w niniejszej kategorii artykuły nie powodują takiego zagrożenia. Jako ich producent dokładamy wszelkich starań, aby oferowany asortyment spełniał najsurowsze kryteria jakościowe i użytkowe.

Wśród sprzedawanych w naszym sklepie taśm maskujących znajdują się modele przeznaczone nie tylko do prac malarskich i lakierniczych, ale również elektronicznych. Kupują je pracownicy przedsiębiorstw świadczących usługi serwisowania i naprawy komputerów oraz telefonów. Dzięki tego rodzaju taśmom, których producentem jest nasza firma, możliwe staje się skuteczne oddzielenie od siebie oraz zabezpieczenie poszczególnych podzespołów i elementów urządzenia.

Dobierając taśmę malarską, należy zwrócić uwagę nie tylko na jej cenę, choć ona jest oczywiście ważna, ale również na to, aby kupowany produkt cechował się odpowiednią szerokością. Taśma nie może być ani za wąska, ani zbyt rozciągła, gdyż może to powodować problemy z jej zastosowaniem w praktyce. Ponieważ w naszym sklepie oferujemy różne rozmiary i wielkości taśmy malarskiej, z łatwością da się dobrać dokładnie taki model, jakiego się potrzebuje w danym momencie i przy określonych pracach.

Wysoka jakość naszych taśm maskujących malarskich

Staranność, z jaką wykonujemy nasze produkty, decyduje o tym, że nie dotyczą ich powszechne problemy, z którymi spotykają się użytkownicy niskiej jakości, najtańszych taśm malarskich, takie jak przeciekanie, pozostawianie śladów pod oderwaniu czy wręcz przeciwnie – trudności z oderwaniem od powierzchni. Wybierając nasze artykuły, można z powodzeniem uniknąć tego rodzaju komplikacji.

Dostępny w prezentowanej kategorii asortyment jest wysyłany do klienta w ciągu 24 godzin od zakupienia. Realizujemy zamówienia zarówno hurtowe, jak i na pojedyncze artykuły. Współpracujemy z małymi, średnimi i dużymi firmami z różnych branż, a także z osobami prywatnym i klientami instytucjonalnymi. Jako producent gwarantujemy wysoką jakość oferowanego asortymentu, która łączy się z atrakcyjnymi cenami. Dzięki temu, że taśma malarska i maskująca jest sprzedawana w naszym sklepie bez pośredników, a więc wprost od producenta, którym jesteśmy, zapewniamy korzystne warunki finansowe współpracy.