666 232 457  600 343 570

Filtruj
-
Kategoria

Kartony do pakowania

Karton do pakowania

Poza szeroką gamą taśm samoprzylepnych, oferta naszego sklepu internetowego obejmuje wysokiej jakości kartony do pakowania. W asortymencie posiadamy przede wszystkim duży wybór kartonów klapowych, wykonanych z trzywarstwowej, dodatkowo wzmocnionej tektury, zapewniającej odpowiednią wytrzymałość i dającą możliwość wielokrotnego użytku. Każdy z oferowanych kartonów do pakowania posiada specjalne bigi, które umożliwiają samodzielną regulację wysokości opakowania przy użyciu prostego cięcia nożykiem. Oferowane kartony pozwalają na pakowanie różnego rodzaju przedmiotów. Można je wykorzystać do transportu oraz przechowywania szkła, zastawy stołowej, książek, czasopism, dokumentów, segregatorów, a także małych artykułów AGD. Kartony do pakowania można nabyć w paczce liczącej 10 sztuk lub pojedynczo.

 
Narożnik tekturowy 1152mm x 310mm
Narożnik tekturowy 1152mm x 310mm
 • Producent.
 • Nr Katalogowy: NAR00001
 • Opis:
  Dane techniczne: Wysokość:1152mm Szerokość:310mm...
 • Dostępność: dostepny
 • Wysyłka: jutro
(0)
Cena: 1,22 zł
Karton klapowy 400mm x 400mm x 450mm
Karton klapowy 400mm x 400mm x 450mm
 • Producent.
 • Nr Katalogowy: KR00001
 • Opis:
  Idealnie nadaje się do pakowania, transportu i przechowywania rzeczy ciężkich...
 • Dostępność: dostepny
 • Wysyłka: jutro
(1)
Cena: 7,99 zł
Karton klapowy 600mm x 400mm x 600mm
Karton klapowy 600mm x 400mm x 600mm
 • Producent.
 • Nr Katalogowy: KR00002
 • Opis:
  Idealnie nadaje się do pakowania, transportu i przechowywania rzeczy ciężkich...
 • Dostępność: dostepny
 • Wysyłka: jutro
(0)
Cena: 9,99 zł

Jakie wyróżnia się rodzaje kartonów do pakowania?

W ofercie Ebordi.pl znajduje się kilka rodzajów opakowań kartonowych. Różnią się one od siebie przede wszystkim sposobem składania i zamykania, gramaturą, kolorem oraz rodzajem tektury. Oferowane kartony do pakowania mają szeroki zakres zastosowań. Mogą być wykorzystywane np. w trakcie przeprowadzki, ale świetnie sprawdzą się również podczas wysyłki przedmiotów za granicę. Mocne i wytrzymałe opakowanie kartonowe stanowi wizytówkę profesjonalnego sprzedawcy.

Kartony klapowe – najchętniej wybierany rodzaj opakowań

Najchętniej i zarazem najczęściej wybieranymi opakowaniami kartonowymi są kartony klapowe, które są pudełkami funkcjonalnymi i wytrzymałymi, ułatwiającymi transport. Są one dostępne w dowolnych wymiarach, a wykonuje się je głównie z tektury trzy oraz pięciowarstwowej, szarej, brązowej lub białej.

Kartony klapowe są wykorzystywane praktycznie w każdej branży. Mogą pełnić funkcję zarówno opakowań jednostkowych, jak i zbiorczych. Największym atutem tego typu kartonów do pakowania jest przede wszystkim prosta, uniwersalna konstrukcja, która gwarantuje doskonałą ochronę transportowanych towarów. Kartony klapowe świetnie sprawdzają się w przedsiębiorstwach logistycznych, w przemyśle produkcyjnym na etapie pakowania, a także w wielu innych miejscach.

Kartony fasonowe i do przeprowadzki

Poza opakowaniami klapowymi, często wykorzystywanymi kartonami do pakowania są również pudełka fasonowe, inaczej nazywane wykrojnikowymi. Charakteryzują się one nieco bardziej skomplikowaną konstrukcją aniżeli kartony klapowe, a ich składanie odbywa się najczęściej bez konieczności użycia taśmy klejącej. Co ważne, fasonowe kartony do pakowania mogą mieć dowolne kształty, dzięki czemu świetnie nadają się do wysyłki nawet niewielkich przedmiotów, np. jako alternatywa dla kopert bąbelkowych. Kartony fasonowe to nie tylko pudełka, ale również tacki cukiernicze i piekarnicze, skrzynki z tektury, segregatory biurowe oraz wiele innych opakowań zabezpieczających dokumenty i ładunki.

Obok kartonów fasonowych wyróżnia się pudełka do przeprowadzki, które dzięki wyjątkowo mocnej i wytrzymałej konstrukcji są w stanie wytrzymać ciężar nawet od pięćdziesięciu kilogramów. Większość tego typu kartonów do pakowania często nadaje się do powtórnego użycia. Są wykonywane głównie z tektury pięciowarstwowej i mogą posiadać specjalne wycięcia na dłonie, aby można je było bezpiecznie i szybko przenosić. Wśród szerokiej gamy pudełek do przeprowadzki można znaleźć zarówno modele z nakładanym wiekiem, jak również warianty tradycyjne, dostępne z zamknięciem za pomocą specjalnych tekturowych skrzydeł.

Rodzaje tektury, z której wykonywane są kartony

Kartony klapowe, fasonowe i do przeprowadzek są wykonywane z następujących rodzajów tektury:

 • tektura tzw. mikrofala „E”, która ze względu na stosunkowo niedużą grubość jest wykorzystywana głównie do wytwarzania małych opakowań, np. fasonowych;
 • trzywarstwowa tektura o przekroju fali „B”, stosowana najczęściej do tworzenia pudełek o niewielkich gabarytach, w sytuacji gdy ciężar zawartości opakowania nie jest zbyt duży;
 • trzywarstwowa tektura o przekroju fali „C”, charakteryzująca się nieco większą wysokością fali niż tektura o przekroju fali „B”;
 • pięciowarstwowa tektura EB, wykorzystywana głównie do wytwórstwa małych pudełek, gdzie wymagana jest duża trwałość i wytrzymałość”;
 • pięciowarstwowa tektura BC, która znajduje zastosowanie przede wszystkim przy produkcji dużych opakowań oraz kartonów, np. do przeprowadzki.