666 232 457  600 343 570

W co zapakować prezenty świąteczne?

W co zapakować prezenty świąteczne?


Sezon wybierania prezentów świątecznych właśnie się rozpoczyna. Ile domów, tyle pomocników Świętego Mikołaja, którzy zaczynają nerwowo wertować zawartość sklepowych półek w poszukiwaniu inspiracji prezentowych dla najbliższych. Niektórych zadowolić łatwo, innych trudniej, ale bez względu na to, co wybierzemy należy prezent odpowiednio zapakować.

Nie ma chyba domu, w którym pod choinką nie znajdą się już niedługo większe lub mniejsze pudła z prezentami. Tradycja obdarowywania się w świąteczny czas, sięga jeszcze czasów Cesarstwa Rzymskiego, kiedy to wręczano sobie drobne upominki podczas święta słońca. Później tradycję tę zaczęto wiązać z kultem świętego Mikołaja, który chętnie dzielił się swoim majątkiem z potrzebującymi. Najbardziej z tej bożonarodzeniowej tradycji cieszą się dzieci, ale dorośli równie chętnie przyłączają się do obchodzenia tego miłego zwyczaju.

Liczy się pierwsze wrażenie

Czasem nie sam prezent, ale jego rozpakowywanie samo w sobie jest największą frajdą. Najwięcej zabawy mają dzieci lub osoby, które w głębi duszy dziećmi jeszcze być nie przystały. Ładnie zapakowany prezent, leżący pod choinką, budzi ciekawość i pożądanie. Warto więc zadbać o to, aby prezenty, którymi obdarowujemy najbliższych były starannie zapakowane. Najłatwiej kupioną rzecz włożyć do torebki prezentowej, ale jest to jednak pójście na skróty. Największe wrażenie robić będzie prezent starannie zapakowany w karton, owinięty w ozdobny papier, przewiązany piękną wstążką. Jeśli okaże się, że wcale nie tak łatwo dostać się do zawartości kartonu to obdarowanego czeka zabawa w przecinanie, zdejmowanie wstążek, odklejanie taśmy, zrywanie papieru, co często odbywa się przy wesołym akompaniamencie towarzyszy.

Aby zbudować napięcie i radosną atmosferę wokół rozpakowywania prezentu warto się więc odrobinę postarać. Można zawczasu wyposażyć się w odpowiednie przybory, które ułatwią pakowanie. Karton oraz taśma samoprzylepna to akcesoria, które z powodzeniem możemy zamówić przez Internet. Pudło, najlepiej jak największe można wypełnić ścinkami gazet, czy kilkami z papieru. Wszystkie dziury oraz odstający papier dodatkowo zaklejamy taśmą samoprzylepną. Tu liczy się zasada- im trudniej będzie rozpakować prezent tym lepiej.

Prezenty wysyłane blisko i daleko

Czasem zdarza się, że osoby nam bliskiej nie będzie przy świątecznym stole. Nie zmienia to faktu, że może ona cieszyć się z otrzymanego od nas prezentu. Prezenty, które musimy wysłać, nierzadko też za granicę, należy odpowiednio zapakować, aby zabezpieczyć je przez uszkodzeniem w trakcie transportu. Jeśli tego nie zrobimy może okazać się, że skrupulatnie pakowany przez nas prezent, zamiast niespodzianką okaże się klapą, gdy obdarowana osoba otwierając paczkę zobaczy w niej coś połamanego lub potłuczonego.

Co prawda teoretycznie nie powinniśmy martwić się o to, że z naszą paczką coś się stanie. Zarówno poczta tradycyjna, jak i kurierzy oferują przewiezienie przesyłki w nienaruszonym stanie. Jednak rzeczywistość bywa inna. Nawet najbardziej rzucające się w oczy oznaczenie naklejane na paczkę przez przewoźnika mówiące o tym, aby ostrożnie traktować ją z uwagi na delikatną zawartość, czasem nie działa. Napisy typu - "nie rzucać", "uwaga szkło" mogą zostać przeoczone. Dlatego to, w jaki sposób zabezpieczymy paczkę w dużej mierze przyczynia się do tego, że dotrze ona do adresata w takim stanie, w jakim powinna.

Jeśli szczególnie zależy nam, aby niespodzianka była udana warto zabezpieczyć paczkę samemu. Do odpowiedniego zapakowania prezentu przydadzą się nam przedmioty takie jak karton, a najlepiej dwa kartony, gdyż lepiej włożyć jeden w drugi. Niezbędna będzie również taśma pakowa, folia stretch oraz wypełnienie kartonu, które zabezpieczy przed obijaniem się naszego wysyłanego prezentu o ścianki.

Odpowiednie opakowanie to połowa sukcesu... prezentu

Gdy uda nam się wybrać idealne prezenty, co nie jest łatwą sprawą, zadbajmy również o ich atrakcyjne i solidne opakowanie. Tym bardziej ma to znaczenie w przypadku prezentów wysyłanych pocztą lub kurierem. Pięknie opakowany prezent sprawia jeszcze więcej radości. A chyba to przy ich wręczaniu jest najważniejsze.